24.3.2025 -25.3.2025
Na seminarju Svetovanje pri prodaji podjetja bomo podrobno obravnavali ključne korake in strategije, ki so potrebni za uspešno prodajo podjetja. Seminar bo združil teoretična znanja s praktičnimi primeri, kar bo udeležencem omogočilo celovit vpogled v proces prodaje podjetja.
Ključne teme seminarja bodo:
Priprava na prodajo: Kako pripraviti podjetje na prodajo, vključno z notranjo reorganizacijo, optimizacijo poslovanja in pripravo potrebne dokumentacije.
Iskanje potencialnih kupcev: Strategije za identifikacijo in privabljanje potencialnih kupcev ter kako upravljati z interesi različnih strank.
Ocenjevanje vrednosti podjetja: Metode in tehnike za natančno vrednotenje podjetja, ki bo služilo kot osnova za določitev primerne prodajne cene.
Pogajanja in sklepanja pogodb: Taktike za uspešno pogajanje s kupci, priprava pravnih pogodb in zaščita interesov prodajalca.
Zaključek prodaje: Postopki in pravne zahteve za zaključek prodajnega procesa ter kako zagotoviti nemoteno prehodno obdobje.
Povpraševanje in pravni okvir: Razumevanje tržnih pogojev in pravnih okvirov, ki vplivajo na proces prodaje podjetja.
Seminar bo vodil izkušen svetovalec s področja prodaje podjetij, ki bo delil svoje znanje, izkušnje in praktične nasvete. Udeleženci bodo imeli priložnost sodelovati v interaktivnih delavnicah in diskusijah, kjer bodo lahko pridobili dragocene vpoglede in veščine za uspešno izvedbo prodaje podjetja.
13.00 do 16.00 | 1. srečanje (24. marec 2025) Analiza poslovnega modela• krovni strateški okvir prodaje podjetja • ključni vzvodi dobičkonosnosti Prepoznavanje ključnih gonil vrednosti Priprava podjetja za prodajo |
13.00 do 16.00 | 2. srečanje (25. marec 2025) Informativni memorandum• značilnosti podjetja • priprava informativnega memoranduma • načrtovanje skrbnega pregleda • podatkovne sobe Upravljanje ponudb Priprava prodajnega paketa |
Steve Shaw vodi svoj program izobraževanja in svetovanja že od leta 1993. Podrobnosti o njegovi izobrazbi in delovnih izkušnjah:
- revizijski partner v celinski Evropi (Belgija) pri Peat Marwicku in kasneje pri KPMG-ju, in sicer v osemdesetih in zgodnjih devetdesetih letih prejšnjega stoletja;
- šolani razvijalec sinhronskih programov (na platformi Adobe Acrobat Connect Pro – virtualna učilnica);
- praktik iz nevrolingvističnega programiranja (NLP) in akreditirani trener NLP-ja.
Njegove trenutne obveznosti vključujejo oblikovanje in vodenje specialističnega izobraževanja s področja korporativnih financ (strukturiranje poslov pri združitvah in prevzemih, ocenjevanje vrednosti podjetij in napredna pogajanja v zvezi z združitvami in prevzemi), delavnice v zvezi z analizami realnih možnosti in načrtovanjem scenarijev ter delavnice Monte Carlo, delavnice o določanju vrednosti neopredmetenih sredstev, o razporeditvi nabavnih cen in oslabitvah ter moderatorske delavnice o poslovnem načrtovanju.
V zadnjih 19 letih so bile njegove stranke med drugim KPMG (Audit, Corporate Finance, Transaction Services, Transfer Pricing and Forensic), Oracle Corporation, Bull-Integris, Dendrite, BNP Paribas, Johnson & Johnson, Boston Scientific, Eli Lilly, Erst & Young, United Technologies (Otis Elevators), Slovenski inštitut za revizijo in romunsko Združenje ocenjevalcev vrednosti (ANEVAR).
Več podatkov in uporabnih informacij lahko najdete na njegovi spletni strani/.Seminar bo od 13.00 dalje potekal preko aplikacije Zoom.
Povezavo na seminar in gradivo boste prejeli na dan seminarja 1 uro pred začetkom na elektronski naslov, ki ste ga navedli v prijavi.
Po prijavi boste v čakalnici počakali, da vas registriramo. Dostop vam bo omogočen, samo če boste prijavljeni s svojim imenom in priimkom. Vljudno prosimo, da imate ob začetku in po odmoru prižgano kamero.
O izvedbi vas bomo obvestili po elektronski pošti. Opozarjamo vas, da se morate, če boste morebiti zadržani, od seminarja odjaviti, sicer vam bomo zaračunali udeležnino. Obvestilo o odjavi pošljite na naslov info@si-revizija.si.
Udeležnina skupaj z gradivom znaša 439,20 € (22-odstotni davek na dodano vrednost je vračunan). Za aktivne imetnike strokovnih nazivov in imetnike dovoljenja za opravljanje nalog pooblaščenega ocenjevalca vrednosti oziroma kolektivne člane Inštituta (revizijske družbe, pooblaščene revizorje in pravne osebe) znaša udeležnina skupaj z gradivom 373,32 € (22-odstotni davek na dodano vrednost je vračunan) in za kolektivne člane fizične osebe 395,28 €.
Podatke za plačilo seminarja prejmete po elektronski pošti.Podatke za plačilo seminarja prejmete po elektronski pošti.
• Za prijavljene več kot štiri udeležence iz iste družbe obračunamo 10 % popusta.
• Za prijavljene več kot štiri udeležence iz kolektivnega člana revizijske družbe ali kolektivnega člana pravne osebe obračunamo 20 % popusta.
Po določbah pravilnikov o priznanju dodatnega izobraževanja se pooblaščenim ocenjevalcem vrednosti ter preizkušenim računovodjem, preizkušenim notranjim revizorjem, preizkušenim revizorjem informacijskih sistemov, preizkušenim davčnikom in revizorjem, vpisanim v sezname aktivnih imetnikov nazivov, za delavnico prizna 8 ur.
Za pooblaščene ocenjevalce vrednosti ima posvet oznako C
Seminar je v skladu s soglasjem Agencije za javni nadzor nad revidiranjem ovrednoten z oznako B.
Prijava enega uporabnika
Za prijavo je naprej potrebna registracija v naš sistem SIS. Ob registraciji vnesite svoje ime, priimek, geslo in elektronski naslov. Po uspešni registraciji lahko na portalu ali prek spodnje povezave dostopate do seminarja in se nanj tudi prijavite s klikom na gumb Prijava na seminar.
Prijava več oseb preko podjetja
- Prva prijava
Za prijavo je naprej potrebna registracija v naš sistem SIS. V sistem naj se registrira ena oseba, ki bo upravljala podatke o podjetju in urejala prijavljene na seminar. Ob registraciji poleg osnovnih podatkov še obvezno izpolnite podatke o podjetju(na to podjetje bomo za vse prijavljene potem izstavili račune).
Po registraciji na pregledu profila preverite podatke o podjetju in se pomaknite v meni za upravljanje podjetja s klikom na gumb Prijavi se kot upravljalec tega podjetja. Preverite ime podjetja in kliknite Shrani. Prikaže se nadzorna plošča za upravljanje podjetja. S klikom na gumb Uporabniki dostopate do vseh oseb, ki jih upravljate s tem računom. Dodajte potrebne uporabnike. Nato se vrnite na željeni seminar. Na dnu strani bo gumb, ki Vam bo omogočal prijavo prek podjetja. Na tem mestu boste lahko enostavno prijavili uporabnike.
- Nadaljne prijave
Na dnu pregleda seminarja se bo nahajal gumb za prijavo prek podjetja. Nato se bo izpisal seznam uporabnikov. S klikom na gumb prijava boste uporabnika prijavili na izobraževanje.
Prijava Odjava